עיצוב חדרים לילדים. הילדים שלנו הם הדבר החשוב לנו ביותר והמראה שלנו. עיצוב חדרי ילדים באופן שישקף את אישיותם ויתאים לצרכי המשפחתיים יביא לידי ביטוי את היחס הנדרש כל אחד מהילדים כעולם ומלואו. קבלו את המדריך השלם וטיפים לעיצוב חדרים לילדים.

רקע על עיצוב חדרי ילדים:

לעיצוב חדרי ילדים אנו ניגשים מתוך ההבנה כי לכל אחד מהילדים שלנו יש אופי ייחודי וטעמים משלו וכי בניית סביבה בטוחה עבורו כוללת כזו שהעיצוב שלה מאפשר לו התפתחות אישית.

האתגר בעיצוב חדרי ילדים הינו ניצול החדר גם במקרה של ילד או ילדה יחידים וגם במקרים של אחים המתגוררים יחדיו תוך שימוש באלמנטים עיצוביים שימקסמו את עולמו האישי.לרוב נשתמש בחדרי ילדים בצבעים רכים שישרו אווירה טובה על הילדים.

ילדינו מבלים לא מעט מזמנם בחדרים הן כילדים והן כבני נוער בין אם בהכנת שיעורים ובין אם באירוח חברים, קריאת ספרים, משחקים וקריאת ספרים. החדר צריך להיות מעוצב באופן פרקטי המותאם לגילאים.במסגרת זו יש לקחת בחשבון גם את קצב הגדילה ואת העובדה כי בהתאם לגדילה של הילד ישתנה גם הטעם שלו והטרנדים המותאמים לגילו ועל כן יש לעצב חדר מודולרי שיאפשר שינויים פנימיים עם השינוי בגילאים.

חשוב שנדע כי הילדים כיון הינם בעלי דעות ורצונות וכי יהיה נכון מצידנו לשתף אותם בכל תהליך עיצוב החדר תוך הבהרה מראש כי הם שותפים אך את ההחלטה הסופית לוקחים ההורים. התהליך חייב לכלול תשומת לב לכל הפרטים הקטנים החל ממידות וכלה בהתאמות של הצבעים.

על מה נשים דגש בעיצוב חדרי ילדים?

בראש ובראשונה על הפרטים הקטנים, על ההתאמה בין חלקי החדר מהארונות ועד הוילונות, על אמצעי התאורה, על האקססוריז, ואפילו על אמצעי האחסון והמדפים.

אחסון אחסון ואחסון – חובה בחדרי ילדים

לאור העובדה שלמרבית הילדים יש חפצים, בובות, ספרים ומשחקים רבים יש לשים דגש מיוחד על נושא פתרונות האחסון דבר שיאפשר לילדים עצמם לשמור על החדרים מסודרים לאורך זמן.

עיצוב חדרים קטנים

עולם הנדל"ן כולל בשנים האחרונות לצד הבנייה הרוויה גם בנייה של חללים קטנים יחסית מה שיכול לאתגר אותנו בתחום עיצוב הפנים.כאשר אנו מעצבים חדר קטן ומעוניינים לאפשר בו לילד מרחב מאפשר משלו עלינו להקפיד על הדברים הבאים:

1. שימוש בצבעים רכים ובהירים שיאפשרו לחדר מראה גדול יותר.
2. עיצוב מינימליסטי שבמרכזו מיטת השינה תוך שימוש בריצוף וחיפוי בהירים לצד שימוש במראות המייצרות אשליה של גודל.
3.בניית מתקני אחסון חכמים. בין אם המדובר בארגזים או מגירות נשלפים מתחת למיטה ובין אם המדובר במדפים צפים שמהווים טרנד בשנים האחרונות.
4.הכנסת צבע. גם אם בחרתם להקפיד על סעיף 1 ועל המראה הלבן והבהיר עדיין תוכלו להכניס נקודות צבע באמצעות כריות צבעוניות שישוו לחדר מראה מרענן וייצרו ניגודיות שתופסת את העין.
5. שימו לב לטקסטיל. החל מהמצעים וכלה בוילונות ואפילו בשטיחים. בחירת אביזרים רכים תייצר לילדים תחושב נעימה וביתית במקום הבטוח שלהם.
6.בזכות האור. תאורה טובה הינה אחד הדברים הקריטיים לחללים קטנים. חלון גדול בחדר קטן יעשה שינוי גדול במראה הכללי של החדר ויאפשר לו להרגיש מרווח.

עיצוב חדרים לנערות מתבגרות

לא קל להיות נער או נערה מתבגרת וגם לא קל לעצב חדר התואם את עולמם האישי ומתחשב בקצב הגדילה שלהם וברצון שלהם בפינה שקטה משלהם המאפשרת לבלות עם החברות. חשוב שנזכור כי לנערות יש דעה, טעם סגנון וצורך בביטוי עצמי ולשתף אותן בהליך העיצוב.

מיטה זוגית, גוונים בהירים, מראה גדולה, פינת איפור, אביזרי תאורה חדשניים, טלוויזיה נתלית טפטים מותאמים וכיסויים וכריות עם אלמנטים התואמים את עולמה של המתבגרת יאפשרו חיים נוחים ומעצימים לנערה בפינה שלה בבית.

עיצוב חדרים לנוער

גם כאן שיתוף בני הנוער ובמיוחד בגיל ההתבגרות הינו חובה. תוך אפיון משותף ומדויק של הצרכים והראייה האישית של הלקוח הלוא הוא בן הנוער המבלה בחדר את זמנו. אצל הנערים מהווה ארון הבגדים פריט חובה והוא חייב להיות גדול מספיק ובעל חלוקה פנימית מותאמת הכוללת הן מדפים והן מגירות. פינת כתיבה מהווה גם היא פריט חובה ובחירת כסא אורתופדי המיועד לישיבה ארוכה תעשה את העבודה. התאורה חייבת לכלול תאורה מרכזית לצד תאורת לילה הסמוכה למיטת השינה. אם בני הנוער מחוברים לטרנדים, תחביבים ונושאים מסויימים ניתן לעצב בקונספט המביא לידי ביטוי את רצונותיהם באופן אלגנטי ונקי. עוד מומלץ שלא לשלב בפלטת הצבעים בחדריהם של בני הנוער יותר מ3 צבעים.

עיצוב חדרי ילדים
עיצוב חדרי ילדים
עיצוב חדרים לנוער

עיצוב חדרים לנוער

 

טיפים מובילים לעיצוב חדרים